Atletické závody Pohár rozhlasu ZŠ města Brna 2016, okresní finále

20160509_142806Na krásném a špičkovém sportovním areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem s certifikátem IAAF a nejrychlejším povrchem na světě Mondeo se dne 9. 5. 2016 uskutečnily atletické závody žákyň a žáků brněnských základních škol a gymnázií. Naši školu reprezentovala dvě chlapecká družstva, která si vybojovala postup v předchozím kole, viz zpráva.

Mladší družstvo bylo tvořeno žáky šestých a sedmých ročníků, kteří poměřili své síly s atlety jiných škol v těchto disciplínách: běhy na 60, 4×60 a 1 000 metrů, hod míčkem, skok daleký a vysoký. V každé disciplíně nastoupili tři zástupci naší školy, z jejichž výkonů se nejlepší pokus od dvou nejlepších závodníků započítával do celkového hodnocení. Ve štafetových bězích se na start postavila dvě naše družstva po čtyřech členech. Čas rychlejší štafety se opět započítával do celkového hodnocení. Naši mladší kluci po součtu všech disciplín dosáhli svými výkony na celkové osmé místo. V disciplíně běh na 60 metrů se na stupně vítězů probojoval David Bártek, který si svým výkonem 8,18 sekund doběhl pro bronzovou medaili.

Starší družstvo, které bylo složeno z chlapců osmých a devátých tříd, se se svými sportovními soky utkalo v těchto disciplínách: běhy na 60, 4×60 a 1 500 metrů, vrh koulí, skok daleký a vysoký. Systém bodování byl obdobný jako u mladší kategorie a po součtu bodů, které kluci svými výkony v jednotlivých disciplínách získali, nás čekal nádherný pohled. Družstvo starších chlapců vystoupilo na stupeň vítězů, na němž převzalo ocenění za celkové třetí místo. Tento úspěch byl podtržen skvělými výkony v jednotlivých disciplínách. Adam Lněnička získal výkonem 550 centimetrů bronzovou medaili ve skoku dalekém. Petr Pazourek si skvělým závěrem doběhl pro stříbrnou medaili v posledním závodu dne, a to v běhu na 1 500 metrů. Nestačil pouze na fenomenálního borce, který svým výkonem 4 minuty a 25 sekund šokoval celý stadión, když si pro zlatou medaili doběhl s náskokem větším než sto metrů. Tímto závodníkem, který svým soupeřům ukázal svá záda již po úvodním startu a doběhl s více než luxusním náskokem, byl náš žák Jakub Stibal.

Kvalita sportovního areálu a velmi vydařené počasí, to byla ideální kombinace k podání skvělých výkonů a překonávání nejen soupeřů, ale také sebe samotného. Spousta závodníků si tento den vylepšila své osobní rekordy. Rád bych pochválil všechny účastníky těchto atletických závodů, kteří svým vystoupením vzorně a se ctí reprezentovali nejen naši školu.

Mgr. Tomáš Mičola

Domů » Atletické závody Pohár rozhlasu ZŠ města Brna 2016, okresní finále » Pohár rozhlasu ZŠ města Brna 2016, okresní finále